Natalia Wrona

GALERIA


Obszar działalności: Cała Warszawa i południowe Mazowsze

O TRENERZE


Uprawnienia

Instruktor Szkolenia Podstawowego certyfikowany przez PZJ
Magister Psychologii
Dyplomowany Psycholog Sportu
Zawodniczka WKKW ze zdobytą Klasą Mistrzowską

Doświadczenie

Zawodniczka WKKW od 2013 r., Uczestniczka zawodów Pucharu Świata CIC3*, 5 krotna medalistka MP juniorów i Młodych Jeźdźców, 5-krotna uczestniczka ME Juniorów i Kuców. Od 17 lat związana ze środowiskiem jeździeckim, wieloletnia Kadrowiczka Polski. Trenowała m.in. z Piotrem Piaseckim, Jerzym Krukowskim i Małgorzatą Morsztyn.
Interesuje mnie indywidualne podejście do zawodników, zarówno do koni jak i do jeźdźców, dopasowanie tempa rozwoju do pary, a nie do presji czasu i wyników. Wywodzę się z nurtu Psychologii w Sporcie Pozytywnym, która zakłada całościowe podejście do sportowców, dbanie zarówno o rozwój mentalny jak i fizyczny. Ważne jest dla mnie by zawodnicy nie tylko podnosili swoje umiejętności jeździeckie, ale również zachęcam ich by dbali o ogólny rozwój swojego ciała, stosowali prawidłową dietę, nabywali umiejętności radzenia sobie ze stresem i osiągania stanu relaksacji. W treningu koni, przede wszystkim istotne jest dla mnie uwzględnienie ich biomechaniki, indywidualnego temperamentu i zdrowia psycho-ficzycznego. Wyniki sportowe nie są dla mnie celem, ale naturalną konsekwencją wszechstronnego, prawidłowo zbilansowanego treningu fizycznego i mentalnego.

Usługi/Inne

Wszechstronny trening koni
Trening Jeźdźców pod kątem ujeżdżenia, skoków przez przeszkody i WKKW.
Trening mentalny zawodników
Pośrednictwo w sprzedaży koni za granicę i zakupu koni z zagranicy

KOMENTARZE


Aleksandra Duda

5

Natalia należy do tych z niewielu instruktorów, którzy nauczają świadomego jeździectwa i dbają zarówno o jeźdźca jak i dobrostan konia, zresztą to koń i porozumienie z nim jest na pierwszym miejscu, zorientowanie na zadanie i rozwój, a nie na wyniki (które wcześniej czy później i tak przychodzą jako uzasadnione solidnymi podstawami). Ogromna cierpliwość i spokój oraz podwaliny w psychologii sportu sprawiają, że jest doskonałym dydaktykiem sportu jeździeckiego.

Zobacz podobnych trenerów Sprawdź innych specjalistów w interesujących Cię dyscyplinach

zgłoś niepoprawne dane trenera

DYSCYPLINYPOKAŻ DYSCYPLINY CZEKAJĄCE NA TRENERÓW