Jerzy Krukowski

Obszar działalności: Rakowiec

O TRENERZE


Uprawnienia

MISTRZ POLSKI WKKW 2013 r.

I V-CE MISTRZ POLSKI WKKW 2014 r.

Doświadczenie

Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego: Złoto w Białym Borze w 2004 roku, 1.Wicemistrz Polski - Srebro w Strzegomiu w 2006 r., Złoto w Sopocie 2013 r., 1.Wicemistrz Polski - Srebro w Sopocie 2014r. Jeździec, trener, wcześniej zawodnik Ludowego Klubu Jeździeckiego Nadwiślanin - Kwidzyn, aktualnie Klubu Jeździeckiego Rakowiec - Kwidzyn.
Przygodę z jeździectwem rozpoczął w roku 1980 w klubie Nadwiślanin - Kwidzyn. Po trzech latach został powołany do Kadry Narodowej Juniorów i w roku 1984 reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy WKKW. W 1987 roku wyjechał do Niemiec. Pracował, trenował i zdobywał doświadczenie pracy z końmi jako jeździec w Wüerzburgu, w Bawarii, gdzie brał udział w zawodach, głównie, ujeżdżeniowych i skokowych. W między czasie pobierał nauki u niemieckich trenerów i udzielał lekcji lokalnym jeźdźcom. W roku 1996 wrócił do kraju i wyczynowego uprawiania WKKW. Od 1997 r. reprezentuje Polskę w zawodach międzynarodowych.

W roku 1998 otrzymał propozycję rocznego kontraktu na starty w Wielkiej Brytanii - Mekki WKKW, w której prowadzą swoje ośrodki najwybitniejsi jeźdźcy z całego świata. Startował jako główny zawodnik w stajni małżeństwa Podmoore na własnym koniu Arinie oraz koniach angielskich. Dzięki bardzo licznym cotygodniowym startom, zawsze z udziałem światowej czołówki, rozmowom i wskazówkom udzielanym przez wybitnych jeźdźców z całego świata, zdobył doświadczenie niedostępne, w tamtym okresie, dla większości polskich jeźdźców nawet w całej karierze sportowej. To właśnie w Anglii ukształtowało się jego unikalne podejście do jeździectwa. Dużo pomocy uzyskał od czołowych jeźdźców WKKW. Przykładem dla niego byli Mark Todd, Andrew Nicholson, a najwięcej wsparcia udzielił mu Blyth Tait - na widok zbliżającego się do niego Jurka, często mówił: „O, nadchodzi 100 pytań”. Ich wskazówki oraz nabyte doświadczenie pozwoliły Jurkowi stworzyć własną szkołę jazdy. Jego ambicje, wytrwałość w dążeniu do celu oraz głód wiedzy, nie tylko przysporzyły mu wiele sympatii i uznania wśród renomowanych jeźdźców, ale przede wszystkim doprowadziły go do wielu sukcesów w kraju i zagranicą.

Usługi/Inne

KOMENTARZE


Aleksandra Duda

5

Genialny trener, jako jeden z niewielu doskonale rozumie naturę i potrzeby konia jak i problemy jeździeckie i stara się pokazać jak "naprawiać" je u źródła. Potrafi wskazać uniwersalnie właściwą drogę rozwoju jeździeckiego, z pełnią szacunku i zrozumienia zarówno dla konia i jeźdźca. Klasyczna szkoła jazdy inspirowana naturalną. Trener, który przenosi na wyższy poziom świadomości jeździeckiej i nigdy nie idzie na skróty. Ogromnie polecam!

monika.bekiesz

5

"Dobry trener słyszy, gdy koń do niego mówi. Wielki trener słyszy nawet jego szept"
Pan Jurek jest po prostu wielkim trenerem i bardzo się cieszę, że miałam przyjemność go spotkać na swojej drodze i mogę się od niego uczyć.

Zobacz podobnych trenerów Sprawdź innych specjalistów w interesujących Cię dyscyplinach

zgłoś niepoprawne dane trenera

DYSCYPLINYPOKAŻ DYSCYPLINY CZEKAJĄCE NA TRENERÓW