Paulina Sułowska - Calak

GALERIA


Obszar działalności: Józefów

O TRENERZE


Uprawnienia

Jestem instruktorem jazdy konnej, technikiem weterynarii oraz zoofizjoterapeutą koni (w trakcie kursu - koniec kwiecień 2017r.). W 2014 roku zdobyłam II klasę sportową i rozpoczęłam starty w klasie C w skokach przez przeszkody.

Doświadczenie

W swojej pracy łączę jeździectwo klasyczne z wiedzą z nurtu jeździectwa naturalnego, który wyjaśnia wiele kwestii psychologicznych. Pozwala mi to na dokładne zrozumienie problemu, z którym koń, bądź para koń-jeździec się boryka i rozwiązanie go z uwzględnieniem aspektu, z którego wynika problem.
Wiedzę czerpię od wielu instruktorów i trenerów. Obserwuję, oglądam, staram się poznawać różne szkoły i obrać tą, która jest zgodna z moimi zasadami etyki. Dla mnie praca z koniem powinna być przyjemnością dla zwierzęcia - tylko wtedy jest on w stanie zaoferować nam pełnię swoich możliwości oraz pracę w rozluźnieniu, dzięki czemu jest w stanie budować odpowiednie partie mięśni, stawać się silniejszym i być w stanie sprostać coraz większym wymaganiom.
Wszelkie napięcia rozpoczynają się "w głowie" - od oporu psychicznego. Długotrwała praca w spięciu psychicznym oraz fizycznym prowadzi do poważnych kontuzji.
Przeszłam wiele dróg, poznałam różne metody treningowe, zarówno klasyczne jak i naturalne. Dzięki temu mogłam stworzyć swój sposób na trening, który uwzględnia zarówno ciało jak i umysł konia.
Z natury jestem osobą bardzo spokojną i cierpliwą. W pracy z końmi panowanie nad emocjami jest bardzo ważne, ponieważ konie doskonale czują nasze emocje, poziom energii. Dzięki znajomości końskiej psychiki, jesteśmy w stanie rozwiązać bardzo dużo problemów, poprzez pracę nad sobą.
Z młodymi komi zaczynam pracę od podstaw z ziemi, co pozwala mi potem pierwsze treningi pod siodłem odbyć na kantarze sznurkowym. Sposób ten umożliwia, aby młody koń od początku reagował na dosiad. Koński pysk jest bardzo wrażliwy, a na założenie wędzidła zawsze jest czas. Zrobienie tego w momencie, gdy koń potrafi poruszać się w trzech chodach na kantarze, pozwala zachować wrażliwy, delikatny pysk. Dopiero gdy koń potrafi podstawy na kantarze, zaczynam pracę na wędzidle i na kontakcie. Wszystkie konie zajeżdżone w ten sposób dobrze reagują na pomoce, chętnie żują wędzidło i doskonale pracują na kontakcie.
W treningu jeźdźca duży nacisk kładę na naukę panowania nad emocjami, likwidację frustracji. Staram się dopasować ćwiczenia odpowiednie dla danej pary, do każdego podchodzę indywidualnie i zależy mi na tym, aby para koń-jeździec pracowała w miłej atmosferze oraz czerpała dużo przyjemności z treningów.

Usługi/Inne

Trening koni i jeźdźców, treningi PNH, przygotowanie koni do sprzedaży wraz ze zdjęciami i filmikami, golenie koni

KOMENTARZE


Zobacz podobnych trenerów Sprawdź innych specjalistów w interesujących Cię dyscyplinach

zgłoś niepoprawne dane trenera

DYSCYPLINYPOKAŻ DYSCYPLINY CZEKAJĄCE NA TRENERÓW