FAQ - CZĘSTE PYTANIA


Nie, konto podstawowe jest darmowe. W przyszłości mogą się pojawić dodatkowe funkcjonalności portalu, które będą płatne.
Proces weryfikacji jest kilkuetapowy: 1. szukamy danej osoby w internecie i informacji o niej, 2. sprawdzamy czy dokumenty, na które się powołuje, istnieją, 3. jeśli nie możemy znaleźć żadnych informacji o danej osobie lub dane konta budzą podejrzenia, to zwracamy się drogą mailową o podanie danych dotyczących dokumentów, na które się powołuje lub ich skan i potwierdzamy ich autentyczność z organem je wydającym. Proces weryfikacji może trwać kilka dni roboczych, zawsze pozostajemy w kontakcie z użytkownikiem, prosimy o cierpliwość.
Od instruktorów lub trenerów wymagamy poświadczenia kwalifikacji aby móc zapewnić użytkownikom strony jak najbardziej rzetelną bazę. Aby konto uznać za zweryfikowane należy potwierdzić: a) certyfikat/dyplom/uprawnienia/inny dokument stwierdzający kwalifikacje instruktorskie lub trenerskie, lub b) licencję zawodniczą i doświadczenie sportowe (np. w postaci punktowanych/premiowanych miejsc na zawodach rangi przynajmniej wojewódzkiej).
Dyscypliny na koncie trenera wyświetlają się w kolejności alfabetycznej.
Na portalu staramy się stosować oficjalne nazewnictwo dyscyplin sportowych. Np.: para ujeżdżenie to parajeździectwo, a jazda konna to jeździectwo (i subdyscypliny jak wkkw, skoki, rekreacja itd.). Będziemy starali się na bieżąco ulepszać wyszukiwanie, ale to też wymaga czasu. Prosimy o zgłaszanie haseł, które wg Was powinny zwracać wyniki.
Prosimy o zapoznanie się z regulaminem strony. Profil instruktora/trenera to profil osobisty użytkownika. Nie służy on do promocji innej działalności lub innej osoby. Działanie w imieniu osób trzecich bez ich zgody jest również niedozwolone prawnie. Zachęcamy każdego instruktora i trenera do osobistej rejestracji na portalu, a informację o ośrodku czy współpracy można dodać w dziale usługi/inne.
Każdy może zaproponować artykuł na stronę. Trenerzy mają panel edycji artykułów dostępny w opcjach konta. Zarówno trenerzy jak i użytkownicy mogą przesłać propozycję artykułu na nasz adres e-mail i po weryfikacji artykułu zostanie on opublikowany i podpięty do konta użytkownika - autora.
Wyszukiwanie w promieniu działa na podstawie lokalizacji GPS urządzenia, z którego korzystamy. Jeśli w ustawieniach urządzenia bądź przeglądarki opcja lokalizacji jest wyłączona, wyszukiwanie w promieniu nie będzie aktywne.
Być może kopiując z wiadomości e-mail ciąg znaków, będący hasłem, kopiują się wraz z nim dodatkowe znaki np. spacja. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest przepisanie hasła ręcznie z uwzględnieniem dużych i małych liter.
W sytuacji, gdy przez dłuższy czas na podany adres e-mail nie przychodzi wiadomość z linkiem weryfikacyjnym proszę sprawdzić, czy przypadkiem ta wiadomość nie trafiła do katalogu SPAM. Inną przyczyną może być błędnie podany adres e-mail (np. literówka w nazwie konta mailowego). W tym przypadku można spróbować ponownie założyć konto z poprawnym adresem e-mail lub napisać w tej sprawie wiadomość w zakładce kontakt.
W części profilu "obszar działalności" można wpisać dowolną ilość i nazwy miast/obszarów, jednakże na mapie pokaże się tylko pierwsza wymieniona miejscowość. Po wpisaniu jej kliknij "znajdź na mapie" aby przeładowała się lokalizacja na mapie. Potem sprawdź na mapie obszar zaznaczony automatycznie - jeśli jesteś w stanie dojechać w większą ilość miejsc niż zaznaczył okrąg, to przeciągnij kropkę okręgu na wybraną odległość od punktu środkowego. Jeśli masz dylemat, którą miejscowość wpisać, wybierz tę, którą uważasz za najważniejszą dla Twojego biznesu - tam gdzie masz najwięcej klientów, tam gdzie najchętniej prowadzisz zajęcia albo tam, gdzie chciałbyś prowadzić zajęcia częściej. Aby ułatwić użytkownikom wyszukanie Ciebie staraj się, aby pierwsza wskazana miejscowość była miejscowością w Polsce, nawet jeśli większość czasu prowadzisz zajęcia za granicą.
Teoretycznie zdjęcie nie jest wymagane, ale to ono m.in. staje się decydujące dla użytkowników strony, czy obejrzą Twój profil i czy wzbudzisz ich zaufanie i zainteresowanie na tyle, aby umówić się na trening. Jesteśmy wzrokowcami, co wzmagają nowoczesne media. Ilość wejść na Twój profil może się zwiększyć nawet o ponad 60%! Potraktuj avatar jako swoją sportową wizytówkę. To on wyświetla się w wynikach wyszukiwania i jest czynnikiem decydującym o zainteresowaniu Twoją ofertą "na pierwszy rzut oka". Zachęcamy również do dodawania zdjęć do galerii, na których możemy np. zaprezentować swoje umiejętności lub osiągnięcia i jeszcze bardziej wpłynąć na nasz odbiór wizualny.
Panel możliwości dodawania artykułów został stworzony dla trenerów, aby mogli dzielić się swoją wiedzą i przemyśleniami dotyczącymi szeroko rozumianej tematyki sportowej. Dzięki temu osoby poszukujące trenera mogą ocenić, czy dany trener posiada wiedzę lub poglądy, których poszukują, które im odpowiadają. Artykuły, merytoryczne, podnoszą wiarygodność trenera i wzmagają autopromocję oraz zwiększają ilość wyświetleń profilu trenera i łatwość w wyszukaniu go. Nie akceptujemy artykułów o charakterze stricte reklamowym (np. nowy klub, zniżka, zaproszenie na obóz itp.), chyba że jego treść i możliwość publikacji została uzgodniona z administratorem strony. Artykuły o charakterze reklamowym lub artykuły sponsorowane są płatne - wyceniane indywidualnie. Zachęcamy do kontaktu: kontakt@szukam-trenera.pl .