KATEGORIE O sportach O treningach i trenerach Felietony

23 czerwca 2016

Co zrobić, gdy mamy problem z porannym wstawaniem?

Czy Ty też, tak jak ja, masz ogromny problem, żeby wstać rano, często się spóźniasz na poranne obowiązki, jesteś typem "nie mów do mnie z rana" itd. ? Idź na yogę! Niemożliwe powiesz, ja też tak mówiłam.

źródło: downvids.netźródło: downvids.net

Zaczęło się jak zwykle od kontuzji w innym sporcie. Co by tu robić mając milion zajęć i ograniczeń, a mając potrzebę ruchu? By the way, samodiagnoza: umiarkowane adhd i uzależnienie od endorfin sportowych ;)

Kolejne "zaczęło się" od mega promocji w pobliskim fitness klubie. Karnet open na siłownię i fitness za mniej niż karnet na 8 wejść...

I rozpiska z trzema wykrzyknikami z nowymi zajęciami z yogi...

Już od dawna się przymierzałam do spróbowania takiej aktywności, ale... ZAJĘCIA O 8 RANO! O Ó-S-M-E-J! No way...

Po pierwsze: motywacja

- jeśli masz relatywnie blisko klub z domu lub z pracy, to wychodzisz z łóżka, idziesz na zajęcia, wychodzisz z zajęć przebrana i umalowana i jesteś punkt 9.30-10.00 w pracy. (Na pewno są zajęcia też wcześniej dla tych, którzy muszą być w pracy wcześniej ;) )

- nie spóźnisz się do pracy z powodu "zaspania" (a raczej braku motywacji do wyjścia z łóżka, bo wszystko jest w głowie, a niekoniecznie w ciele...)

- nabierzesz pozytywnej energii na początek dnia

- możesz się umówić z drugim "skowronkiem" jak Ty, będziecie sobie wspólnie narzekać jak ciężko się wstawało do momentu wejścia na matę ;)

Po drugie: pragmatyzm

- raczej się nie spocisz ani specjalnie nie zmęczysz, a na pewno poruszasz, porozciągasz, zrelaksujesz (czyli odpada bariera, że od rana człowiek spocony itp.)

- jeszcze raz: nabierzesz pozytywnej energii na początek dnia, nie potrzebujesz kawy ani innych dopalaczy, zajęcia zrobią za Ciebie wszystko (a raczej Ty poprzez uczestniczenie w nich).

Yoga, szczególnie ta poranna, to bardzo spokojne zajęcia, ale jeśli uczciwie ćwiczysz, to zupełnie nie masz poczucia "straconego czasu", czy braku ruchu, wręcz przeciwnie.

Boisz się, że się zbłaźnisz? Tak samo myśli co najmniej połowa osób na sali, które uskuteczniają te dziwaczne wygibasy ;) Pierwsze kilka zajęć wygląda dosłownie tak: 

https://www.youtube.com/watch?v=wgZ-No6wrts

To jak, zmotywujesz się do porannych zajęć, aby zmienić swoje życie? :)


KATEGORIE ARTYKUŁÓW