KATEGORIE Dla mediów

12 lutego 2016

Dla mediów: nota prasowa o portalu szukam-trenera.pl

Na rynku pojawił się nowy start up – szukam-trenera.pl.

Założenie portalu to ogólnopolska baza trenerów i instruktorów wszystkich sportów, mająca na celu popularyzację aktywności sportowej wśród Polaków dzięki lepszemu dotarciu do kompetentnych sportowców.  „Znanylekarz dla sportowców”.

Obecnie portal jest w fazie budowania bazy danych i testowania funkcjonalności.

Misją portalu jest popularyzacja sportu poprzez ułatwienie dostępu do informacji o sportach i instruktorach oraz trenerach danych sportów oraz ułatwianie rozpoczęcia lub rozwoju aktywności sportowej Polaków poprzez sprawne znalezienie odpowiedniej, kompetentnej osoby.

Celem portalu jest bycie najbardziej uniwersalną, wiarygodną i rzetelną wyszukiwarką trenerów i instruktorów w Polsce (tylko zweryfikowani trenerzy i instruktorzy), uwzględniająca wszystkie sporty uprawiane w Polsce. Jednocześnie portal ma ułatwiać trenerom i instruktorom autopromocję, a użytkownikom korzystającym z ich usług dawać możliwość oceniania i komentowania oraz współtworzenia treści portalu.

Według danych CBOS prawie 70% Polaków deklaruje uprawianie sportu lub ćwiczenia fizyczne. Zgodnie z autorskimi mikrobadaniami, (których opracowanie dostępne jest tu: http://www.slideshare.net/dudzia89/analiza-badania-popularnoci-uprawiania-sportw-przez-polakw-internautw ) największą grupą uprawiającą sport jest grupa wiekowa 18-34, najczęściej aktywna zawodowo i z wyższym wykształceniem, 61% badanych (czyli osób deklarujących uprawianie sportu) korzysta z pomocy instruktora lub trenera, a 76% chce korzystać z takich usług (najwięcej w grupie 17-24 lub 35-44) przy czym miejsce zamieszkania prawie nie różnicuje badanych (poza obszarami wiejskimi).

Największą barierą w uprawianiu sportu, poza kwestiami finansowymi, jest trudność w znalezieniu instruktora lub trenera, a najczęściej pozyskujemy informacje od znajomych
i z internetu.
Żadne rozwiązanie internetowe do tej pory nie zaspokajało tak kompleksowo potrzeb osób aktywnych fizycznie jak nowo powstały portal.

 

Kontakt:

Aleksandra Duda

Wspólnik szukam-trenera.pl

aleksandra.duda@szukam-trenera.pl

mobile: 694 854 944

 


KATEGORIE ARTYKUŁÓW