KATEGORIE O diecie

29 marca 2017

Pij mleko będziesz wielki ?!

 

Lo

"PIJ MLEKO BĘDZIESZ WIELKI"

Ten slogan zna praktycznie każdy z nas, czy jest jednak prawdą ? Odpowiem Wam odrazu, i wcale nie musicie czytać dalej tego tekstu.

TO NIE JEST PRAWDA !

Dobrze, jeśli dalej to czytasz chciałbyś pewnie się dowiedzieć dlaczego tak uważam. Podam Ci więc kilka tez, w których upatruje podparcie mojego wniosku.

  1. Do 25. roku życia, 90 procentom z nas zanika enzym odpowiedzialny trawienie laktozy co może powodować wzdęcia oraz dosłownie zalepić nam nasze jelita.
  2. Mleko sprzedawane w sklepach (zazwyczaj UHT) ma znikome wartości odżywcze.
  3. Może powodować wydzielanie się śluzu podskórnego i powodować wrażenie grubszej skóry.
  4. Punkt czwarty jest moim zdaniem najlepszym potwierdzeniem moich rozważań o mleku. Zwróćcie uwagę na to, że żadne ze zwierząt poza wiekiem, w którym dorasta nie spożywa mleka nie tylko obcego zwierzęcia, ale przede wszystkim nawet swojej własnej matki. Składniki w nim zawarte są poprostu już nie potrzebne. Tak samo jest z ludźmi. Chodzi mi o to, że jedyne mleko mające dobre wartości dla człowieka to mleko jego własnej matki i to tylko w określonym okresie jego życia.

Podsumowując mleko zwierzęce to nic dobrego. Jeśli nie możecie sie powstrzymać od mleka do swojej ulubionej kawki lub innych przyjemności to zalecałbym jednak mleko ryżowe lub przez wzgląd na pozytywnie działające tłuszcze w nim zawarte mleczko (uwaga nie mleko !) kokosowe.

 


KATEGORIE ARTYKUŁÓW